ساعت کاری

9 صبح الی 11 شب

 

یکی دیگر از انواع المنت های حرارتی، المنت کمربندی است که به دلیل شکل ظاهری آن که شبیه کمربند است به این نام خوانده می شود. این المنت ها ضخامتی از 2 تا 5 میلی متر دارند و جنس روکش آنها از میکا می باشد. کاربرد این المنت ها بیشتر در صنایع ذوب و تزریق آلومینیوم و صنایع پلاستیک برای سیلندرهای تزریق به کار برده می شوند. به المنت های کمربندی المنت تسمه ای نیز گفته می شود و روکشی از جنس استیل و گالوانیزه دارند و انواع مختلفی دارند: المنت تسمه ای سرامیکی، میکایی، سرنازل، تخت یا صفحه ای، بدون پیچ و مهره و با پیچ و مهره، یک تیکه و دو تیکه المنت سرامیکی یکی از المنت های حرارتی مقرون به صرفه و اقتصادی است. المنت های کمربندی سرامیکی برای گرم کردن سیلندرهای .بزرگ تا دمای 870 درجه سانتی گراد بکار برده می شوند المنت کمربندی سرامیکی دارای طول عمر بالا، مقاوم در برابر حرارت و 40 درصد کاهش در مصرف انرژی می باشد. این نوع المنت برای اکسترودها، ماشین های پلاستیک و دمنده های فیلم به کار گرفته می شود. المنت کمربندی سرامیکی دارای ویژگی انعطاف پذیری و انتقال سریع حرارت است و لایه عایق عالی به شمار می آید. همچنین دارای سرعت بالای گرم شدن، راندمان گرمای بالا، دمای عملیاتی بالا و و دمای دقیق در صورت استفاده از سیستم کنترلی مناسب می باشد. در برابر ضربه مقاوم است و نصب آن آسان می باشد.

المنت میکایی کمربندی

در المنت کمربندی میکایی از سیم آلیاژی نیکل-کروم با کیفیت بالا برای گرمایش استفاده می شود. روکش این المنت ضد زنگ و از جنس فولاد است که کیفیت بالایی دارد. المنت میکایی کمربندی برای گرمایش سطوح بسیارکوچک و بسیار بزرگ کاربرد دارد. توان مورد استفاده در این المنت 2.3 تا 3 وات بر سانتی متر مکعب می باشد و اگر بیشتر از این مقادیر باشد می تواند باعث کاهش عمر المنت شود. مقاومت این نوع المنت در برابر فشار بالا از مزیت های آن به شمار می رود. همچنین طول عمر بالا و سرمایش سریع، مقاومت دی الکتریک مناسبی دارد.

ساختارالمنت کمربندی سرامیکی

ساختار المنت کمربندی سرامیکی این گونه است که یک سیم نیکل کروم داخل دیواری منعطف از کاشی سرامیکی ویژه قرار گرفته است. این ساختار را یک پتوی نسوزعایق و یک روکش استیل ضد زنگ پوشانده است که باعث کاهش مصرف برق و هدر رفت گرما می شود. برای اینکه اتلاف گرمای کمتری صورت گیرد، پتوی نسوز عایق با الیاف سرامیکی در ضخامت های متفاوت موجود می باشد.

مزایا المنت کمربندی سرامیکی چیست؟

المنت سرامیکی که انعطاف پذیری، انتقال سریع حرارت و لایه عایق عالی دارد. دارای مزایای اصلی زیر است:

1) به دلیل انعطاف و حالت خم شوندگی، می‌توان از آن برای گرم کردن مخازن یا لوله‌هایی با ابعاد مختلف استفاده کرد. علاوه بر این می تواند برای انواع اشکال هندسی گرمایش فولاد مناسب باشد.

2) دمای عملیاتی بالا ، گرم شدن سریع ، راندمان گرمای زیاد و دمای دقیق در صورت استفاده از سیستم کنترلی مناسب.

3) مقاومت بالا در برابر ضربه، مقاومت دی الکتریک حرارتی خوب، مساحت بزرگ و عمر طولانی.

4) نصب و تعمیرات آسان ،ارزان قیمت ، حتی اگر سیم‌های المنت داخلی از بین بروند، اما اجزای سرامیکی خارجی هنوز هم قابل بازیافت هستند.

 

تماس تلفنی