ساعت کاری

9 صبح الی 11 شب

ابعاد المنت کویل هیتر

المنت کویل هیتر دارای ابعاد و اندازه​‌های مختلف است. طراح کویل باید کویل را در هیتر قرار دهد و همین امر سبب شده است، ابعاد و اندازه المنت از اهمیت ویژه​‌ای برخوردار شود.

درجه سیم المنت کویل هیتر

درجه سیم انتخابی اطلاعات دیگری نظیر مقاومت بیشتر سیم را ارائه می​دهد. به کارگیری سیم چگالی را برای OD افزایش می​دهد. نسبت محور به سیم با انتخاب سیم مناسب بیشتر می​شود. همچنین نسبت A/W اگر بسیار زیاد باشد، کویل سست​تر خواهد بود. همچنین اگر بسیار کوچک باشد، کویل برای کش آمدن بسیار سفت می​شود و به سختی در هیتر قرار می​گیرد.

از متغیرهای طراحی المنت کویل هیتر می​توان موارد زیر را مورد توجه قرار داد:

وات

وات در واقع میزان مقاومت هر کویل را مشخص می​کند. ولتاژ با کاربر نهایی تعیین شده و وات نهایی با کمک میزان جریان در دسترس و افزایش دمای مورد نیاز محاسبه خواهد شد. افزایش دما از طریق فرمول زیر محاسبه می​شود: W= SCFM. ∆T/3

ولتاژ

میزان ولتاژ عبوری از هر کویل با مدار مشخص می​شود. هیتر تک فاز می​تواند تمامی ولتاژ را مصرف کند. در حالی که برخی از کویل​‌ها به صورت سری بسته شده باشد تنها بخشی از ولتاژ را مصرف می​کنند.

همچنین هیتر سه فاز اگر به صورت دار دلتا سیمکشی شده باشد، تمام ولتاژ مدار را مصرف می​کند. در صورتی که به صورت ستاره‌ای طراحی شده باشد صرفا ۷.۵۷ درصد کل ولتاژ را مصرف می​کند. در صورتی که دو کویل به صورت سری روی پایه​‌ها باشند، ولتاژی که به هر کدام اعمال می​‌شود، نصف خواهد بود.

مقاومت

مقاومت هر المنت کویل با قانون اهم سنجیده می​شود و با افزایش دما رابطه مستقیم دارد. چنانچه دما افزایش یابد، مقاومت هم افزایش می​یابد. در صورتی که از آلیاژ​های مختلف در طراحی المنت کویل هیتر استفاده شود، مقاومت با توجه به جنس آلیاژ متفاوت خواهد بود.

تماس تلفنی