ساعت کاری

9 صبح الی 11 شب

ریسه شلنگی چیست؟ - گلستان نور

ریسه شلنگی چیست ؟

برای یافتن پاسخ این پرسش و شناخت آن چه که بیان می‌کند ابتدا باید به معنای لغوی واژه‌ی «ریسه» پی ببریم. ریسه در لغت به معنی آن چیزی است که پشت سر هم می‌آید. در مورد ریسه شلنگی نیز باید بیان کرد که چون این ریسه درست مانند شلنگ امتداد یافته و به دور یک حلقه جمع می‌شود، آن را به این نام می‌خوانند.

به رشته‌های طویل و باریکی که از دنباله‌ی تعداد بسیار زیادی لامپ‌ خیلی ریز که در امتداد یک بورد (Board) قرار دارند، ریسه شلنگی می‌گویند. از این ریسه‌ها به عنوان عامل ایجاد روشنایی در مکان‌های مختلف استفاده می‌کنند. به کار گرفتن این مدل روشنایی را عموما در فضاهای مدرن و امروزی مشاهده می‌کنیم. زیرا علاوه بر ایجاد نور و روشنایی در محیط که هدف اصلی استقرار آن‌ها است، جنبه‌ي تزئینی نیز دارند و در به وجود آوردن یک ظاهر شیک و زیبا برای محیط سنگ تمام می‌گذارند.

کاربرد ریسه‌ شلنگی چیست ؟

به دلیل زیبایی و جذابیت بصری بسیار زیادی که این ریسه‌ها دارند، می‌توان از آن‌ها در مکان‌های گوناگون و بنا بر سلایق مختلف استفاده کرد. مثلا در خانه‌ها جاهای زیادی هستند که می‌توانند میزبان بالقوه‌ی این وسیله‌ی درخشان باشند. از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. نورپردازی سقف و کناره‌های دیوار آشپزخانه و پذیرایی و نشیمن یکی از محبوب‌ترین موارد کاربرد این وسیله است. در وهله‌ی بعدی می‌توان از آن‌هایی نام برد که در امتداد پله‌ها نصب می‌شوند و شکوه خاصی را به فضا می‌دهند. همچنین یکی دیگر از مکان‌هایی که قرار دادن ریسه شلنگی در آن بسیار پرتکرار است، مکان ویژه‌ای است که روی دیوار برای نصب تلوزیون‌های ال ای دی در نظر گرفته می‌شود. اطراف و کناره‌های درب‌ها و پنجره‌ها و حتی کابینت‌ها و قفسه‌ها نیز مکان‌های خوبی برای نصب ریسه‌های شلنگی هستند.

انواع ریسه شلنگی چیست ؟

میزان تراکم و تعداد لامپ‌ها، ‌تنوع رنگ ریسه‌های شلنگی و همچنین انواع مختلف آن، دست شما را برای انتخاب آن‌ها بنا به سلیقه و مورد کاربرد مد نظرتان باز می‌گذارد. این انواع ریسه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود که هر کدام به نوبه‌ی خود اقسام متنوعی را در بر می‌گیرند.

  • ریسه شلنگی گرد

ریسه شلنگی گرد شامل مواردی چون LED، معمولی، فلکسی، نئون فلکسی و SMD است.

  • ریسه شلنگی نواری

ریسه شلنگی نواری نیز شامل ریسه نواری SMD، ریسه نواری دو لاین و ریسه نواری تک لاین را شامل می‌شود.

تماس تلفنی