ساعت کاری

9 صبح الی 11 شب

ترموستات آنالوگ و ترموستات دیجیتال | ترموستات چیست؟ | کیاسرما

ترموستات آنالوگ چیست؟

ترموستات آنالوگ دما یا مکانیکی یک وسیله صنعتی است که به تشخیص دمای آب و کنترل آن به صورت مکانیکی کمک می‌کند. از این مدل ترموستات مکانیکی به دلیل ارزان بودن اغلب برای کنترل سیستم‌های بخار مرکزی و آب داخلی منازل، مجتمع‌های مسکونی، تجاری، بیمارستان‌ها، هتل‌ها و غیره استفاده می‌کنند. از انواع ترموستات‌های آنالوگ می‌توان به ترموستات بی‌متال و ترموستات پنوماتیک اشاره کرد.

ترموستات دیجیتال چیست؟

ترموستات دیجیتال یا الکترونیکی می‌تواند به صورت هوشمند در هر لحظه دمای مورد نیاز با به صورت دقیق تنظیم کند. این مدل ترموستات‌ها با استفاده از انرژی برق کار می‌کنند و به صورت دیجیتال، قابلیت برنامه‌ریزی برای روشن و خاموش شدن دارند. نصب ترموستات‌ دیجیتال فن کویل و تنظیم ترموستات‌ دیجیتال دقیق در محیط گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و همچنین استخرها برای تنظیم دمای آب کاربرد دارد. از انواع پرطرفدار این ترموستات‌های الکترونیکی می‌توان به ترموستات‌ دیجیتال یخچال و ترموستات‌ دیجیتال چیلر اشاره کرد.

تفاوت ترموستات دیجیتال با آنالوگ 

ترموستات به عنوان یک قطعه مکانیکی کاربردی وظیفه بهینه‌سازی مصرف انرژی در سیستم گرمایشی و تهویه مطبوع را دارد و همچنین می‌تواند دما‌ی یک محیط یا سیستم را به درستی تشخیص داده و آن را کنترل ‌کند.ترموستات‌ها بنابر عملکرد و نحوه کارکرد به دو دسته تقسیم می شوند: ترموستات دیجیتال صنعتی و ترموستات آنالوگ صنعتی، که هر کدام کاربردها و مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. در این مقاله قصد داریم تفاوت ترموستات دیجیتال با آنالوگ را مورد بررسی قرار دهیم.

مهم‌ترین تفاوت ترموستات دیجیتال با آنالوگ

در صورتی که قصد خرید ترموستات دارید، برای انتخاب بهترین مدل از بین انواع ترموستات‌ها بهتر است با مهم‌ترین تفاوت ترموستات دیجیتال با آنالوگ آشنا شوید.

  • میزان صرفه‌جویی در مصرف انرژی در ترموستات دیجیتال به همراه سنسور نسبت به ترموستات آنالوگ بیشتر است و و از هدر رفتن آن جلوگیری می‌کند.
  • ترموستات آنالوگ دقت پایین‌تری برای تنظیم درجه حرارت دارد و باعث افزایش مصرف انرژی و بالا رفتن مبلغ قبض برق می‌شود.
  • دقت بالای ترموستات‌های دیجیتال و کاربری ساده آن باعث محبوبیت بیشتر این مدیر ترموستات در بازار شده است.
  • ترموستات دیجیتال دارای یک صفحه نمایشگر لمسی برای نشان دادن دما‌ی محیط و تنظیمات، ساعت، تاریخ و روز است.
  • ترموستات دیجیتال دارای ابعاد و اندازه مناسب و استاندارد با ظاهری مدرن و زیبا است اما ترموستات آنالوگ زیبایی ظاهری دیوار را مخدوش می‌کند.

 

تماس تلفنی