ساعت کاری

9 صبح الی 11 شب

 

سیم و کابل نسوز | تهران صدرا

سیم و کابل نسوز چیست؟

 سیم نسوز به عنوان یک سیم برق برای تجهیزات مقاوم در برابر حرارت استفاده می شود. این گونه از سیم های حرارتی در مکان هایی استفاده می شوند که دمای محیط بسیار زیاد است. بطور معمول در نزدیک تجهیزاتی بکار برده می شوند که کارشان ذوب کردن فولاد و شیشه است.

کابل نسوز سیلیکونی چیست؟

برای مثال ترکیبی که بتواند در برابر دمای بالا، خط و خش، پارگی، شعله، ولتاژ بالا و بخارهای داغ استریلیزاسیون مقاومت نماید. برخی از سازندگان مانند بی ال اف ایتالیا (BLF) کابل سیلیکونی تولید می کنند که می تواند در برابر سرما و گرما هر دو مقاومت کند و مشخصات فیزیکی خود را نیز حفظ نماید. مشخصات دیگری که برای این نوع کابل می توان به صورت آپشنال در نظر گرفت مقاومت در برابر گاز های موجود در هوا، گاز اُزون و همچنین پیری عایقی و اشعه UV و تابش رادیو اکتیو می باشد.

در خصوص کاربرد های مختلف این نوع از کابل های نسوز می توان از کاربرد در سیستم روشنایی، صنعت خودرو، مهندسی مکانیک، تجهیزات پزشکی، کابل های نسوز، کابل های ولتاژ بالا، کابل های ضد حریق و پلنت های انرژی هسته ای و کشتی سازی نام برد.

ترکیب کابل های ضد حریق می تواند شامل موارد زیر باشد: 1- پلیمر سیلیکونی 2- میکا به میزان  5 تا 30 درصد وزن کل ترکیب نهایی کابل نسوز 3- مقدار خیلی محدودی از افزودنی شیشه ای به میزان کافی برای فرم دادن مواد سرامیکی خود نگهدار در دمای های بالاتر از دمای تجزیه پلیمر.

انواع کابل نسوز سیلیکونی و کابل ضد حریق:

کابل های نسوز سیلیکونی و ضد حریق برای مقاومت در برابر احتراق و جلوگیری از انتشار شعله های آتش طراحی شده اند. کابل های کم دود از موادی ساخته شده که میزان دود تولید شده را محدود کرده و از تولید گاز های هالوژنی سمی در شرایط آتش سوزی جلوگیری می نماید.

درجه بندی کابل های نسوز سیلیکونی و ضد حریق و کم دود:

  • مقاوم در برابر شعله : برای شرایطی طراحی شده که شعله های آتش در طول مسیر کابل وجود دارد.
  • مقاوم در برابر آتش: FR) ) کابل هایی هستند که برای سالم ماندن مدارهای مربوط به آتش نشانی در طی پروسه اطفاء حریق استفاده می شوند.
  • کابل کم دود: LSF

کابلی است که می سوزد اما میزان بسیار کمی دود در مقایسه با دود استاندارد پی وی سی تولید می کند. فوم تولید شده ممکن است شامل مقداری هالوژن باشد.

  • کابل کم دود بدون هالوژن LSZH : این کابل زمانی که می سوزد، دود بسیار کمی تولید می کند ( در مقایسه با میزان دود استاندارد پی وی سی) دود تولیدی حاوی هیچ گونه هالوژنی نیست.

انواع سیم و کابل نسوز چیست؟

برای شناخت انواع سیم گرمایشی می بایست هادی، عایق و روکش آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.
هادی با یکی از کلاس های هسته زیر عرضه خواهد شد:

  • تک مفتولی (Solid – Class 1)
  • افشان (Flexible – Class 5)
  • افشان با انعطاف پذیری بالا (Super Flexible – Class 6).

تماس تلفنی